Půjčka pro OSVČ

Půjčka pro OSVČ je ze začátku podnikání často velmi nezbytnou, neboť potřebují financovat počáteční náklady na provoz i potřebné vybavení. Banky se však bohužel k začínajícím podnikatelům často točí zády, protože jim neposkytují a ani nemohou poskytnout dostatečnou záruku. Po ohlášení podnikatelské činnosti nelze prokázat pravidelný příjem podnikatelské činnosti ani se prokázat ročním daňovým přiznáním. Proto se v současnosti stále více začínajících OSVČ obrací na nebankovní sektor, kde jsou jejich šance na získání potřebných financí mnohonásobně větší a podmínky úvěru jsou srovnatelné.

TIP: Porovnání půjček online a bez čekání.

Pokud má živnostník u banky svůj účet, jeho šance na poskytnutí úvěru či povoleného debetu se velmi zvyšují. Avšak i zde tato šance není nijak velká. Pro poskytnutí půjčky pro OSVČ je totiž nezbytná kromě občanského průkazu s trvalým bydlištěm v ČR i notářsky ověřená kopie živnostenského listu a ve většině případů i daňové přiznání za poslední dva roky podnikatelské činnosti. Proto jsou půjčky pro začínající OSVČ často poskytovány nebankovními institucemi.

Doba pro vyřízení půjčky pro OSVČ je u většiny nebankovních institucí velmi krátká, často jim stačí ke schválení pouze několik dní. Každá společnost má ale tyto podmínky odlišné a i podnikatelé jsou posuzování zcela individuálně. Účel, pro který podnikatel peníze potřebuje je pro nebankovní sektor ve většině případů zcela nedůležitý a není třeba jej uvádět. Podnikatel tak může s půjčenými penězi pokrýt několik zcela rozdílných pohledávek či nakoupit potřebné zboží či vybavení.